Delfi v Praze aneb moravák na výletě

8. července 2018 v 17:37 | Tyrkysový Delfín |  Příběhy z mého podivného života
Ahoj! Říkám si, že se začátkem prázdnin bych se mohla začít maličko víc věnovat blogu. A tak přicházím s článkem, který obsahuje mé dojmy z mé první návštěvy Prahy po asi... 3 letech? Tak nějak xD Paradoxní je to, že ho píšu v Řecku. Prostě do teď tak nějak nebyl čas (jinak řečeno: Delfi byla líná) a tak ho musím dopisovat až teď. Ale nemusíte se bát, o Řecku bude taky článek (tedy doufám, protože zdejší wifi je fakt luxusní xD) a věřte mi, že bude stát za to (nebo aspoň doufám :D)
A teď už tedy k mému výletu, protože víc textu v závorkách by tenhle článek už nesnesl. Máte jedinečnou možnost zjistit, jak vidí Prahu někdo, kdo většinu svého života strávil na vesnici, ještě k tomu na Moravě!

Já nevím jak to máte vy, ale já mám svou dobu, kdy vstávám. I když nemusím vstávat, vzbouzím se někdy okolo půl osmé, ale o víkendech potom ještě spím dál xD Takže když mě někdo vzbudí dřív, je mi už úplně jedno, jestli je to v sedm nebo ve čtyři. Tím se mi samozřejmě velice zjednodušuje jeden velký problém lidí, kteří bydlí na Moravě, a to ten, že vlak jede v šest. Prostě jsem si vstala v pět, snídani jsem si vzala do vlaku, protože tak brzo nic sníst nedokážu a úplně v klidu všechno stihla. To se tedy o některých členech naší rodinné výpravy říct nedalo (ehm ehm, že, sestřičko...) a dostávat tyto jedince z postele je opravdu práce pro několik lidí. No i přes problémy jsme se přece jen do vlaku i z vlaku dostali beze ztrát.
Aktuální stav: Delfi ospalá, ale těší se
První, co takového malého moraváka v Praze ohromí, je nepochybně nádraží, protože to je první věc, kterou uvidí. Abyste rozuměli - většina nádraží, na kterých jsem byla, se skládala jen z jedné (často nepříliš velké) haly a několika nástupišť. Oproti tomu se prostě pražské nádraží zdá úplně obří.
Aktuální stav: Delfi fascinována
No a samozřejmě pak je tu metro. To je věc, která je sice pro pražáky běžná asi jako pro mě autobus, ale pro někoho jako já úplně úžasný a revoluční způsob dopravy. Takže pokud jste snad v metru zahlédli cosi s ksichtem přilepeným k okénku jak nadšeně sleduje... vlastně ani nevím co, protože stejně není nic vidět, tak jsem to byla pravděpodobně já.
Aktuální stav: Delfi čím dál více fascinována
Když už jsem u toho metra, tak nesmím zapomenout na spoustu podivných lidí, kteří se tam vyskytují. Nemám teď namysli něco jako takové ty virály (např. "Já mám právo sedět!" apod.), ale tak nějak prostě celkově lidi s jiným stylem. Asi to bude tím, že Praha je prostě velké město a tak logicky tam budou jiní lidé než v tom našem zapadákově xD
Nesmím zapomenout na turisty! Doteď jsem si myslela, že do Česka moc lidí nejezdí. Teď musím svůj předchozí názor trochu pozměnit - na Moravu moc lidí nejezdí. Ale potom, co jsme potkali asi pět zájezdů asiatů, dva španělů a několik dalších, které jsem už neuměla identifikovat mi došlo, že Česko asi není až tak turisticky neoblíbené. Samozřejmě jsem byla řádně fascinována informačními cedulemi v přinejmenším pěti jazycích (a s dobrým pocitem se šklebila, že skoro polovině rozumím :D). Nebyla bych to já, kdybych nestrávila pět minut čtením azbuky, kterou jsem od minulé dovolené v Bulharsku natrénovala tak, že za minutu přečtu téměř jeden řádek xD

S turisty celkem souvisí i suvenýry. Prodejce s malinkými stánky přecpané vším možným, kteří se vám snaží prodat kde co, jsem měla vždycky spojené spíš se zeměmi, kam jezdíme na dovolenou, ale rozhodně ne s touhle naší mrňavou, nezajímavou zemí (prosím, nesežerte mě. Prostě mi přijde Česko oproti jiným zemím nezajímavé, nemusíte mi tu vykládat něco o tom, že je to země ve které žiju a měla bych si jí vážit a tak dál.. Je to jen můj názor, tak mě prosím, vlastenci, nechte žít, díky xD). Byla jsem tedy dost překvapená, když jsme se dostali do blízkosti Karlova mostu. Zajímavé je, že stačí promluvit česky a nechají vás být. Musím se také pozastavit nad samotným zbožím. Samozřejmě se na každém rohu dají sehnat magnetky, těžítka nebo hrníčky. Deštníky jsem označila za přinejmenším praktické. Nad matrioškami (fakt nemám nejmenší tušení, jestli to píšu správně xD Asi bych to dokázala napsat rusky, ale česky trochu zaostávám :D) jsem se musela ušklíbnout s myšlenkou, kdo by si jako suvenýr proboha kupoval tohle. Ale takové ty chlupaté ruské čepice (kdo ví, jestli to má nějaký název..) ve všech možných barvách mě už doslova rozesmály xD V některých obchodech tvořily i polovinu nabízeného sortimentu. "Není nad tradiční český suvenýr!" jsem prohlásila jak nejlépe sarkasticky dokážu. Táta to ponechal bez komentáře, sestra se smála se mnou a máma byla.. nevím jak vyjádřit ten škleb... Asi znechucená xD

Není vůbec žádné překvapení, že Delfi dostala hlad, protože Delfi má hlad stále. Takže začal hon na kebab/Subway - co se objeví dřív. Jeden jsem si vyznačila na Google mapách, které jsem si předem pracně stáhla, aby byly i offline (protože nemám na data xD) a trvala na tom, že je to přece kousek od místa, kde jsme stáli. Zbytek výpravy mě ale nepříliš citlivě upozornil, že to je přes půlku Prahy. Fňuk. Nakonec jsme ale našli nějaké obchodní centrum, kde jsme objevili, mrchu schovanou, Subway.
Aktuální stav: Delfi spokojena

Nesmím zapomenout na krátké zhodnocení počasí. Člověk by očekával, že když už prvního května chodí v kraťasích, bude 23. června umírat horkem. Chyba! Byla mi zima i v mikině a bundě a kdyby mi snad náhodou mělo být aspoň chvíli teplo, tak pro jistotu začalo pršet. Takže si můžete být stoprocentně jisti, že mi zima byla.
Aktuální stav: Delfi zmrzlá a zmoklá

Poslední co musím zmínit, je že v RegioJetu mají totálně skvělý sushi. Konečně jsem se překonala a zkusila to ochutnat a musím oficiálně oznámit, že je v naší rodině další sushižrout.
Aktuální stav: Delfi příjemně překvapená, že syrová ryba s rýží v řase chutná úplně jinak, než by se dalo čekat.


No a to by bylo asi tak všechno. Můžete mi třeba napsat, jestli vás některé mé postoje překvapili a jestli jste čekali, že někdo vidí Prahu takhle ^-^

Užívejte prázdniny!

Jo a ještě aby bylo vidět, jak dlouho mi trvá průměrně napsat článek, tak tohle dopisuji 8.7. (Patrně to je i datum vydání článku :D). Jsem na cestě na tábor, o kterém jsem vlastně psala i loni (vzpomínáte na vyvraždění půlky tábora? :D Jestli ne, běžte si ten článek přečíst, nejspíš bude někde v rubrikách, v té době jsem je už používala xD) Děsně se těším, už jsme si psali s kamarádkou, takže vím, že se tam s ní uvidím a prostě to bude úžasný, ten tábor úplně miluju (taky tam jedu už po šesté, tak je to vidět xD).

No nic, teď už se fakt loučím.
Lachtan!

P.S. kdyby někdo chtěl vidět nějaké fotky z �%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Romi Romi | Web | 9. července 2018 v 12:56 | Reagovat

hezky napsané :D jsem vesnicka a prahu ma 30km ale moc se mi nelibi jako město navíc všude cizinci a ten vaclavak no děsny :(

2 Veru_haj Veru_haj | Web | 9. července 2018 v 14:49 | Reagovat

Driv jsem mela tradici ze jsem jezdila jednou rocne do Prahy, trefila jsem z hlaváku na Václavák a Staromák a pak zas šup na vlak a dom :D a myslela si, ze jinak se mi Praha vyhne obloukem, zaprisahla jsem se, ze tam nikdy nepujdu studovat, a strávila jsem tam nakonec tri roky studia a ted tu uz sedmym mesicem ziju s pritelem v bytě :D :) achjo. no co se dá delat. praha ma sva pro a proti, jako vsecko :) ale kdo chce, ten se prizpusobi a Prahu si zamiluje. a jako turista? porad je co objevovat. :)

3 V3ronika♥ V3ronika♥ | Web | 14. července 2018 v 17:19 | Reagovat

Dřív jsem se Prahy hrozně bála a byla jsem hrozně překvapená, když jsem tady přijela, nesnáším davy lidí a tak. Loni 1.1 jsme se sem ale nastěhovali a během pár dní a týdnů jsem se do ní zamilovala. Nemyslím centrum prahy, my bydlíme teď na okraji (předtím holešovice) a jsem moc spokojeá. máme tady hodně zeleně, dětských hřišť, škol a šíleně mnoho všeho v dostupné vzdálenosti. :) já už bych asi na vesnici nechtěla

4 Anna Anna | E-mail | Web | 18. července 2018 v 14:20 | Reagovat

Jelikož v Praze žiju, nic z toho co si mi napsala mi nepřijde zvláštní :D Když pak ale jedu na vesnici, vadí mi jak všichni jedou v autě pomalu a jak není dostatek zboží v supermarketech a jak prostě lidi pomalu nezdraví, protože jsem Pražák :D

https://thewaybya.webriter.cz/

5 Elis Elis | Web | 25. července 2018 v 13:17 | Reagovat

Já se chystám do Prahy příští týden :D
Řecko závidím, milujuuuuuu ho!

6 Shaylaloova Shaylaloova | E-mail | 11. září 2018 v 21:21 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

http://www.fragout.org/forum/viewtopic.php?f=24&t=2007

7 Shaylaloova Shaylaloova | E-mail | 12. září 2018 v 8:09 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

http://XEvil.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama