Květen 2018

Život s králíkem | spring edition

19. května 2018 v 9:50 | Tyrkysový Delfín
Ahooj!
Tak zase po dlouhé době s novým článkem, jeej! Dnes tedy na téma "Život s králíkem", konkrétně v jarní edici.


Možná si pamatujete, že jsem už jeden takový článek psala, jenže to bylo v zimě. Teď je to mnohem zajímavější.

Začnu asi tím, kde Ňulí tráví většinu svého času. Můžete hádat, kde. Pokud jste tipovali zahrada, tipovali jste správně. Opravdu tráví docela dost velkou část dne na naší zahradě. Teda teď už vlastně její zahradě. V době, kdy doma nikdo není zůstává v kleci, pro případ, že by začalo pršet, ale jakmile někdo dorazí domů, doslova "vypustí Krakena" (tímto způsobem vznikla jedna z jejích přezdívek..). Stačí otevřít dvířka klece, králík vyskočí a vyběhne na zahradu. Dřív jen pod dozorem, teď už ji nechávám, ať si běhá kde chce, protože je stejně mnohem děsivější a zlejší než všechno, co by ji na zahradě mohlo potkat (jakože nepotká, protože naší zahradě se vyhýbají i vrabci). To je ještě ale v pohodě. Horší je jí pak na noc dostat zpátky. Hlavním důvodem je to, že našla na naší malinké zahradě místa, o kterých jsem ani netušila, že tam jsou. Třeba že za hromadou dřeva je kousek místa jsem zjistila, až když se odtamtud začalo ozývat králičí vrčení. Objevit ji sice není úplně jednoduché, ale časem se u vás vyvine takový radar na králíky, protože její skrýše jsou většinou dost předvídatelné. Jednou za pár dní je ale mění, takže je stejně musím obejít všechny, abych ji našla.
No ale pravá "zábava" začíná, až když vím, kde je. Pak totiž přichází na řadu ji chytit.

No a jak už jsem zmiňovala dřív, Ňulí není úplně mírumilovná. Vlastně je docela dost zlá. Hlavně nevěřte nikomu, že králíci jsou milí, přátelští a mírumilovní - je to past! Mám od ní na rukách škrábance, modřiny a kousance, že si někteří lidé myslí, že chovám hada (když vás kousne předníma zubama, tak to tak fakt trochu vypadá xD). A teď si představte, že něco takového se ukryje dejme tomu ve škvíře mezi zdí a naskládáným dřevem a jediný způsob, jak to vytáhnout, je strčit tam ruce. Nejenže vás to pokouše a poškrábe. Ono to navíc ještě zdrhne! Odlov našeho králíka je práce minimálně pro dva lidi. Většinou to trvá tak čtvrt hodiny až hodinu, záleží na tom, jak moc špatnou náladu má.
Tím se dostávám ještě k jednomu tématu, a to jsou králičí emoce. Nevím, jak je to u ostatních králíků, ale Ňulí má jen dvě emoce - umí mít neutrální náladu, nebo být naštvaná. Má z něčeho strach? Vzteká se. Něco se jí nelíbí? Vzteká se. Má hlad? Vzteká se.
Takže když to shrnu, mám agresivního zahradního králíka, co kouše jako had. Věřte mi, že to nechcete!

Teď ještě jedno úplně jiné téma - koukali jste na Eurovizi? Já ne :D Ale pouštěla jsem si ty písničky později na youtube a musím říct, že "česká" se ní vůbec nelíbí xD U mě vede Finsko a Dánsko, ale tak trochu nerozumím, proč vyhrálo to, co vyhrálo - uznávám, že asi zpívat umí, ale ta písnička je prostě... jak to nazvat slušně... odpad? :D Jo, to by šlo.
Pro ty, co absolutně netuší, o čem mluvím, se omlouvám za minutu vašeho času, který jste tímhle ztratili XD

Během pár dnů vyjde určitě další článek, zkusím teď vydávat častěji ^^ Má aktivita je na bodě mrazu...
Lachtan!