Únor 2018

Souhrn některých tvorů na sjezdovkách

20. února 2018 v 20:06 | Tyrkysový Delfín
Zdravím, dnes tu mám již slibovaný článek o některých typech lidí vyskytujících se na sjezdovkách! Veškeré informace v tomto článku jsou psány z mé vlastní zkušenosti a je možné, že je budete vidět trochu jinak (nebo naopak bude souhlasit s každým mým slovem, těžko říct). A zdaleka jsem neuvedla všechny typy, spíš jsem zmínila ty, které potkávám a které mě štvou nejčastěji :D

Zákeřná malá bestie
Věk těchto tvorů se obvykle pohybuje od 2 do 8 let. Často ale vůbec nevíte, kvůli čemu že jste to spadli či museli velice nenadále zastavit, nanejvýš jste tak viděli barevnou šmouhu, která kolem vás projela přinejmenším rychlostí zvuku. Objet pomalejší zástupce tohoto druhu je prakticky nemožné a vyhnout se jim zrovna tak.

Profesionální zákeřná bestie
U tohoto druhu si musíte zvyknout, že prostě nezastavuje. Jezdí si rychle, často někde na okraji sjezdovky, ale pokud se mu připletete do cesty, nezbývá vám nic jiného, než uhnout. Jediné pozitivum je, že alespoň umí jezdit a nepadá.

"Sjezdovka je postel!"
Většina zástupců tohoto druhu jsou snowboardisté, ale ani zdaleka to není pravidlem. Obvykle si za své místo k odpočinku vyberou nejméně vhodné místo, pokud možno uprostřed sjezdovky a v úplně nejlepším případě tak, aby překáželi co nejvíce lidem. Mezi oblíbené činnosti tohoto druhu patří lezení, focení selfieček a v některých případech také svačení či pití čehokoliv.

Vláááček!
Do této skupiny patří převážně začínající lyžaři, kteří jezdí s instruktory. Vyznačují se tím, že instruktor jede několik metrů před (většinou) dítětem, nejlépe pozadu, aby mohl sejmout co nejvíce lidí a dítě se mezitím snaží nespadnout. V případě užších sjezdovek je téměř nemožné je předjet.

Předbíhač
Hlavně aby nemusel čekat o půl minuty déle na vlek! Nedělá mu problém protlačit se skrz dav lidí čekající na lanovku a slovo tolerance mu nic neříká.

Samouk
Poměrně nenápadný a nekonfliktní druh, obvykle absolutní začátečník, tudíž jezdí pomaličku a tráví více času na zemi než na nohou. Není těžké se mu vyhnout a až na to, že občas poněkud neočekávaně zatočí nebo spadne (nebo oboje), je naprosto bezproblémový.

Až moc sebejistý blboun
Tento druh často přeceňuje své schopnosti. Obvykle nabere příliš vysokou rychlost, něco nezvládne a skončí na zemi. To, že zkouší přejet skokanský můstek nebo se pokouší o nějaké triky určitě není výjimkou, většinou ale jejich pokusy končí neúspěšně.

Little experiment | About my holidays

7. února 2018 v 19:43 | Tyrkysový Delfín |  Příběhy z mého podivného života
Hi everyone! Today I have some really special post for you. This post will be only in english! It's just a little experiment, and maybe I'll do some mistakes, so please if you find some mistakes, write it to comment, thanks! ^^ Please, don't judge me, I know my english is... I think "bad" is still too good word. I'm only thirteen years old and I'm still learning.
I got this idea when I was reading Wex's post - she want to practice her english. So be sure to check her blog!
This post will be about my "half-year holidays" (it's my own translate and I know it's quite weird xD)
Last year i wrote i visited dentist at these holidays. And this year I visited him again... I was really scared, but finally it was ok. After that I went on something like [tábor] (i don't know how to say it in english xD Maybe "camp", but this is a bit different). It was so amazing! At friday we were in Aquapark and it was really funny. At saturday we went on a trip - finally we found the secret house in the forest which we couldn't find in summer (i wrote about it few months ago). We eat some [špekáčky] (I think this word doesn't exist in english :D).
At sunday we went on another trip to forest.
I was really happy, because I met some of my friends and I really enjoyed it <3
I know this wasn't very long post, but my english skills don't allow me to write longer text.
Do you like this experiment? Should I'll write some simillar in future? And do you understand me? :D
Bye for now end enjoy the week!
Sea lion!