Trochu deníčkovitější článek | Adventní speciál

20. prosince 2017 v 22:00 | Tyrkysový Delfín |  Speciály
Ahoj! Dneska to pro jednou nebude článek na určité vánoční téma, ale tak nějak popíšu svou aktuální situaci, protože zoufale potřebuju napsat něco, co můžu psát trochu spontánně, bez větších příprav a musíte uznat, že po cca dvaceti vánočních článcích s určeným tématem už toho mám vážně až po krk a tak si chci trochu oddechnout tímhle článkem. Dozvíte se v něm, co dělám, jak se mám a bude to pro jednou takové zase trochu osobnější. A musím uznat, že už mi trochu chybí tyhle články!

Takže bych mohla začít školou. Učitelé jako by se domluvili a dali nám všechny písemky před Vánoci. Mě známky mě poslední dobou fakt deprimují. Trochu se nám se začátkem školního roku pozměnili učitelé, největší změnu ale všichni zaznamenali v matice a fyzice. I já, která z těchhle předmětů vždycky měla jedničky. Celé třídě se známky zhoršily tak o stupeň nebo dva, včetně mě. A štve mě to. Fyziku jsem měla vždycky ráda a stále mám, ale když z ní mám trojky, trochu to mé nadšení snižuje. Matika je podobný případ. Doufám, že se budeš škvařit v pekle, Šk*****e [cenzura v zájmu zachování anonymity]. Jediné, co mě poslední dobou těší je to, že předpokládaný počet mých dvojek na vysvědčení se mi zredukoval o minimálně 2 (kdo by totiž čekal, že budu mít jedničku z češtiny?). A taky ještě možná naše úžasná třídní, protože ta nás podporuje vlastně téměř ve všem, co si vymyslíme, jako například vánoční večírek s předáváním dárků a občerstvením.

Tak teď taková trochu otravná otázka -už máte dárky? Já ano! Dokonce jsem vyřešila i můj odvěký problém, a to dárek pro tátu- dostane kaktus, protože mu jeho USCHNUL. Ale donutím ho se o něj "starat". Takže zrovna s tímhle se moc stresovat nemusím. Spíš by mě zatraceně zajímalo, co dostanu já, protože můj wishlist letos nebyl nikterak závratně dlouhý a splnitelný byl snad ještě méně. Takže se nechám překvapit, což je podle mě nejlepší. Rozhodně lepší, než například to má moje nejlepší kamarádka, která si dárky vybírá sama a předem naprosto přesně ví, co dostane. A to je docela na nic, ačkoliv ona tvrdí, že je to tak lepší, protože dostane přesně co chce. Ale co, asi máme každý trochu jiné představy o dárcích.

Teď nevím, kolik z vás si to bude pamatovat, ale v únoru jsem psala článek a rozhodovala se, na jaký druhý jazyk mám jít. A nějak jsem vám neřekla výsledek. Takže... tamtadadadaaa...
Yo Hablo español! Ehh, un poco.
A poslední dobou mě to docela hodně baví a hlavně tím že se jí teď učím třetí měsíc, už toho začínám umět docela dost.
Por ejemplo, en vacationes yo me baño en la piscina.
[Například, na dovolené jsem se koupala v bazéně]. Já myslím, že na to, že je to něco málo přes 2 měsíce co se učím španělsky je to docela dobrý výkon.
Mimo to jsem se v jakémsi vánočním zápalu vrátila k učení se čínsky a korejsky. Na tohle mě navedla kamarádka, která už korejsky s lehkou do pomocí překladače umí docela dobře. No, zatím je jediná věta, kterou umím (a to ještě zcela zbytečná a neúplná) "Wo shi mama". Ale jinak mi jazyky celkově (kromě češtiny) docela jdou a baví mě. Což se na mně asi trochu projevuje, protože umím trochu z každého jazyka, který se na naší škole učí (výjimka je francouzština, která se mi nelíbí a navíc se z nedostatku zájmu už několik ročníků třída francouzštinářů vůbec neotevřela, takže v naší třídě není nikdo, kdo by ji uměl). Umím totiž základy španělštiny, trošku německy a číst tiskací azbuku (kterou jsem se naučila v létě v Bulharsku, kde my z jsem se věčně pokoušela číst billboardy), takže některým studentům ruštiny s ní pomáhám :D
Vím že tohle tak úplně s Vánoci nesouvisí, ale stejně jsem to chtěla už dlouho napsat, tak jsem to vecpala sem.

A teď přemýšlím, jestli by se nedalo posledních několik adventních článků udělat něco jako formou vlogmas, že vám popíšu, jak probíhají mé vánoční svátky a tak. Co byste tomu řekli? Byl by to takový... blogmas?

Myslím, že pro dnešek by to stačilo, protože nikdo nemá čas a většinou ani chuť číst tak dlouhé články :D
A mimochodem - už jen 4 dny!
Tak se mějte hezky a lachtan!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 little-booktea little-booktea | Web | 21. prosince 2017 v 6:50 | Reagovat

Tak to já jsem něco jak tvá nejlepší kamarádka, protože vím co dostanu, ale jak ona tvrdí tak i já, ono to není zas špatný, protože si ty věci pořádně prohlídne š až pod stromečkem, třeba deku, strašně mě zajímá jak to bude vypadat na mè postelí

2 Shadow Shadow | Web | 21. prosince 2017 v 20:45 | Reagovat

Pěkný blog ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama