Mé vánoční starosti | Adventní speciál

12. prosince 2017 v 20:00 | Tyrkysový Delfín |  Speciály
Ahoj! Asi každý občas zažil, že o Vánocích něco nestíhal, například dárky, nebo měl prostě nějaký problém. Dnes bych se vám chtěla svěřit s několika svými problémy, které jsem některé již vyřešila a třeba některé z vás také inspiruji :)

Jak možná někteří, kteří mé články čtěte déle, víte, hraji na flétnu. Vůbec mě to nebaví a chci už několik let skončit, bohužel ale nemůžu a tak se s tím musím nějak smířit. Jak ale bývá zvykem na zdejší hudební škole, o Vánocích se pořádá hromada koncertů a lidé nás zvou vystupovat na své vánoční akce pro veřejnost, výstavy a podobně. A co to znamená pro mě? Asi pět koncertů, každodenní cvičení a hromada ztraceného času o víkendu, který bych mohla jinak strávit mnohem užitečněji. Já teda obvykle necvičím a nějak extra moc času tomu teda fakt nevěnuju (rozhodně ne víc než musím), ale před koncerty si vždycky učitelky pohlídají, že cvičíme. A to konkrétně tak, že do hudebky musíme téměř každý den, bez ohledu na to, jestli máme hodinu. Takže můj plán na týden (odpoledne):
Pondělí - to mám hodinu a soubor (který je snad ještě horší)
Úterý - musím na zkoušku skladby, kterou hraju se sestrou a její kamarádkou (tohle není až taková hrůza, ale stejně je to otrava)
Středa - máme zkoušku s takovou menší verzí souboru (naprosto příšerná a nudná záležitost, obzvlášť pokud hrajete s dvěma individui, přičemž jedno máte rádi a druhé naprosto nesnášíte, protože se chová jako ...)
Čtvrtek - první koncert (juchů -.-)
Pátek, Sobota - že by volno? Tomu nevěřím ani já, mám takový pocit že beztak bude svolána ještě další zkouška
Neděle - koncert se souborem (velmi "zábavné")

Chápu, že vás to asi moc nezajímá, ale já se prostě musela vypsat z toho, jak neuvěřitelně hudebku nesnáším. Naštěstí, tenhle rok je to závěrečný ročník, což pro mě znamená, že příští školní rok už chodit nebudu.


No nic, přejdeme k dalšímu problému.
Dárky! Věčný problém lidstva. Tak ty už mám! Docela nevídaný úkaz, ale ještě včera jsem neměla :D Rozhodla jsem se nedávat až tak velké množství dárků jako obvykle. Pro naši rodinu jsem vybrala něco, co doufám je spíše pobaví, protože kdybych měla vymyslet a koupit dárky pro všechny, pravděpodobně by mi z mých celoživotních úspor nic nezbylo. Takže jsem koupila Slavomíra. Tedy kaktus, já ho tak jen pojmenovala. Je to totiž jediná kytka, která u nás přežije :D
Pokud jde o kamarády, mám dárek jen pro moji nejlepší kamarádku. Ten jsem ale nenapíšu, protože ačkoliv o mém blogu neví (stejně jako všichni), pořád je možnost že se sem přes můj mobil nějak dostane a já ji nechci kazit překvapení.
A ještě máme ve třídě určen systém losování, komu dáme vánoční dárek. Každý si někoho vybere a tak jeden dárek dáte a jeden dostanete. Já mám jednu holčinu, kterou mám docela ráda a dobře se s ní povídá, takže pro mě nebude problém jí zajistit dárek. Mám v plánu nějaké gumičky a čokoládu, protože to je přesně ten typ dárku, který bych chtěla dostat já.


Teď takové ty menší problémy...

Zamotaná světýlka. Největší zlo světa! Dnes jsem se pokoušela o rychlou výzdobu a nakonec jsem rozmotáváním řetězů strávila hodinu.

Když si chcete zapálit svíčku, dojdou vám sirky a nemůžete najít zapalovač. Argh, jak já to nesnáším! Prosím, že nejsem jediná? :D

Snažila jsem se nějak si připevnit v pokoji již rozmotaná světýlka. Zjistila jsem, že nemám kde je připevnit a izolepu se mi je na stěnu lepit nechce - akorát bych strhla omítku.

Tak to by bylo dnes všechno, omlouvám se že tenhle článek se týkal spíše mého stěhování si na hudebku a doufám, že si přečtěte i zítřejší článek!
Mimochodem - dnes odpoledne jsem zjistila, že minulý článek se dostal na hlavní stránku blogu! Tím se splnily vlastně téměř všechny mé blogerské cíle a ani nevíte, jak moc šťastná jsem :D

Tak si užívejte advent a zatím, lachtan!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama