Kreslení mých vánočních postaviček | Vánoční Speciál

7. prosince 2017 v 22:28 | Tyrkysový Delfín |  Speciály
Ahoj! Dnes tu pro vás mám něco jako tutorial, kde vám krok po kroku vysvětlím, jak vznikají poměrně jednoduché ilustrace k minulým článkům, které již na blogu jsou a nebo které teprve na mém blogu uvidíte :)
Vánoce mě hodně inspirují a pomáhají mi i v kreslení, takže vám ukážu můj (snad) jednoduchý návod na tyhle jednoduché postavičky, kterými poslední dobou zaplavuji svůj blog.


Tenhle obrázek se ještě v jednom článku objeví, takže můžete zkusit tipnout, v jakém :D

Z důvodu nedostatku času, který teď mám částečně kvůli blogu a částečně kvůli škole, většinou kreslím na mobilu nebo tabletu ve škole nebo v autobuse v aplikaci Náčrt, která má jednoduché ovládání a veškeré funkce, které potřebuji. Tím, že jsem si vytvořila tento vlastní styl, je pro mě mnohem jednodušší kreslit i bez grafického tabletu, který když používám, tak to chce několik hodin. Ale myslím, že i částečně tím, že je to tak jednoduché to vypadá docela pěkně a jsem si jistá, že to zvládnete také.


Náčrt


Náčrt je první část kreslení. Vymezíte si v něm tvar a můžete v něm tak nějak nastínit, jak bude konečný obrázek vypadat. Díky tomu, že ho stejně potom smažeme, nemusíte se bát nějakých těch tahů, které se vám nepovedou. Můžete se podívat na můj a uvidíte, že je v něm spousta čar navíc a také několik, které slouží jako pomocné, například na odhadnutí délky ruky nebo anatomie obličeje.
Anatomie je docela důležitá součást kreslení, i pokud kreslíte jen tyhle mé divné zmutované lidi. Já je kreslím tak, že tělo (krk až po boty) je třikrát delší, než hlava. Normální člověk má tělo asi pětkrát až šestkrát delší než hlavu, ale já chci, aby vypadaly roztomile, takže to kreslím v tomto poměru, samozřejmě si to ale můžete upravit.

Obrys


Další část je obrys. Aby se vám lépe dělal, zvyšte si průhlednost vrstvy s náčrtem a obrys dělejte v nové vrstvě (na screenu je vidět, jak to mám já )
Já na obrys vánočních postaviček používám tmavě červenou, protože se mi líbí víc než černá nebo šedá, ale to už je samozřejmě na vás. Nemusíte ho dělat nějak složitý, ale na druhou stranu detaily jsem docela důležité (v mém případě například vzor na límečku a rukávech svetru).
Dávejte si pozor, ve které vrstvě kreslíte - už se mi párkrát stalo, že jsem všechno kreslila v jedné a to vám pak nepůjde smazat náčrt.

Barvičkyyy!


Na vybarvení používám ten nejjednodušší nástroj, jaký může existovat - výplň, plechovku nebo říkejte si tomu jak chcete. Prostě to, co vám vyplní ohraničenou oblast barvou. Používám o dost světlejší barvy než normálně, aby měl obrázek takový pastelový nádech.
Teď už jsme ve fázi, kdy můžete smazat vrstvu s náčrtem. Vyplňujte jednotlivé oblasti obrysu a jakmile se vám vybarvení bude líbit, máte hotovo. Na stínování se v tomto případě můžete vykašlat, ale to už opět záleží jen na vás.
A konečný výsledek je zde!


Snad jsem to popisovala srozumitelně, ale pokud něco nebudete chápat, napište v komentářích :)
Vyzkoušíte to také? Není to vůbec těžké, zvládla jsem to já xD
Většinou to nezabere více než 20 minut (obvykle i méně ), pokud kreslíte na mobilu nebo tabletu. Na grafletu [grafickém tabletu] jsem to ještě nezkoušela.

Tak snad se trochu jiný vánoční článek líbil a ahoj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anička Anička | Web | 8. prosince 2017 v 18:53 | Reagovat

Tak to je úžasné. Grafický tablet jsem si kdysi chtěla pořídit, ale pak bych na něj stejně neměla čas :) Tohle se zdá jako dobrá alternativa!

https://thewaybya.blogspot.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama