From my life | škola, blog, zájmy

4. června 2017 v 22:03 | Tyrkysový delfín
Ahoj! Dnes tu mám pro vás článek, díky kterému se možná dozvíte něco víc o mně a také o mém životě. Chtěla bych z toho udělat takovou sérii, kterou budu průběžně psát.Omlouvám se, bude tu asi hodně překlepů, protože to píšu na notebooku a tena nemá úplně nejúžasnější klávesnici.

Dnes jsem tento článek rozdělila na několik částí:

-škola
-blog
-mé zájmy

Začnu tedy školou.
Poslední dobou nevychází články tak často jako například před několika měsíci a hlavním důvodem je škola. Teď se totiž dostávám do té fáze, kdy musím napravovat průměry a učit se na věechny závěrečné písemky, takže volného času mi moc nezbývá. Také dokončuji čtenářský deník, který mám za týden odevzdat a celkově mám teď starostí až nad hlavu a už opravdu potřebuji prázdniny, protože poslední dobou žiji v téměř neustálém sstresu, že něco nestíhám, neumím, musím udělat a podobné problémy. Nejhorší je, že i přes mou snahu mi některé předměty opravdu dávají zabrat. A přiznejme si to - když vám vychází trojka z tělocviku, zrovna dvakrát motivůjící to není.
Jsem člověk, kterému jdou předměty, ve kterých musíte přemýšlet a logicky uvažovat, jako například matika a fyzika. Naproti tomu ale naprosto nezvládám humanitně zaměřené předměty a ty, ve kterých se musím spoustu informací učit. Podle toho taky vypadají mé známky - dějepis, občanka a čeština mi opravdu nejdou (teda ne že bych propadala, ale jedničky v nich nemám).
Mám pocit, že teď na tom asi budete podobně, ale já v nejbližší době nebudu na blogu nějak extra aktivní, za což se omlouvám.

Další téma - mé zájmy
Aneb další důvod mého stresu. Už sedm let hraji na flétnu a už asi šest let mě to nebaví. Bohužel se proti mě celá rodina spykla a kdybych skončila, dali by mi to pěkně sežrat.
Horší je, že zítra mám postupové zkoušky a já téměř nic neumím. Možná to bude tím, že poslední dobou moc necvičím a snažím se tak trochu vzdorovat nátlaku okolí, ale teď by se mi pár dní na cvičení hodilo. V pátek jsem začala trochu cvičit a pokusila se naučit nazpaměť požadovaný kvintakord a septakord (několik za sebou jdoucích tónů v určitém intervalu) a zjistila, že mám ještě co dělat. Přes víkend jsem absolutně neměla čas ani chuť cvičit a tak mi zbývá necelá hodina zítra. No doufám, že v půlce zkoušky nezapomenu noty, protože bych ráda prošla alespoň na dvojku.
Další, teď již pro mě přijemější zájem je astronome. Jako malá jsem milovala vše, co se týkalo vesmíru a z nějakého důvodu jsem se o to opět začala zajímat. Z toho důvodu jsem se rozhodla příští školní rok začít chodit do astronomického kroužku a hrozně moc se těším.

A posllední téma - blog!
Mám v plánu hned několik článků. Jako první by měl v nejbližší době vyjít další díl projektu ananas, se kterým jsem udělala mírné pokroky. Vyjde pravděpodobně zítra nebo pozítří, nevím to jistě.
Další věc je ta, že jsem se rozhodla začít psát pravidelné knižní recenze, rozdělené na několik částí jako například co jsem přešetla, první dojem, co čtu znovu a podobně. Jelikož to budou obsáhlé články, budou vycházet tak ednou za čtvrt roku, možná méně, nebo prostě až budu mít dostatek materiálů na recenzi, která by měla alespoň nějakou úroveň.
A jako poslední článek bude DIY, které budu dělat, ale musím ho nejdřív vyzkoušet. Ale nepovím vám, co to bude - to je zatím tajemství :)

No a to by bylo pro dnešek vše. Držte mi zítra palce a hodně štěstí ve škole :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 girl-diy girl-diy | E-mail | Web | 5. června 2017 v 19:19 | Reagovat

Zajimavé, já také ve škole nestíhám hm a zrovna teď bych se měla učit mám dohnat učivo během jedné hodiny za týden

2 tyrkysovydelfin tyrkysovydelfin | Web | 5. června 2017 v 21:43 | Reagovat

[1]: tak hodně štěstí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama