Červen 2017

Pro ana blogy? Ne díky, radši pizzu.

30. června 2017 v 15:11 | Tyrkysový delfín |  Mé pesimistické názory na okolní peklo
Poslední dobou na ně narážím čím dál častěji. Je jich strašně moc a je čím dál více lidí, co je podporují. Ano, jak jste si nejspíš přečetli v názvu, mluvím o pro-ana blozích.

O co jde?
Většinou je píší teenagerky, které si myslí, že jsou tlusté a chtějí to vyřešit nejrychlejší, ale nejhorší možnou cestou - anorexií.
Popravdě dost dobře ani nechápu, proč anorexii nazývají životním stylem, když je to porucha příjmu potravy, ale to teď nebudu řešit. Co ovšem řešit budu je to, že to rozšiřují po internetu a spousta stránek (jako například samotný blog.cz) jim v tom pomáhá.
Tyto blogy jsou plné hmotnostních tabulek, které většinou nedávají smysl (to mám mít jako ideální váhu při mých 160 centimetrech 45 kg?), informací o váze autorky, přičemž je schopna zhubnout 10 kg za týden a mimo jiné také motivační citáty typu: "Máš hlad? Tak se běž zvážit. Máš stále hlad?"
V komentářích se samozřejmě objevují autorky dalších takovýchto blogu, které gratuluji k úspěšnému vyzvracení večeře a přeji hodne štěstí.

Neuvěřitelné. O anorexii se často mluví a všichni moc dobře ví, co dokáže udělat. A ty holky se o tom normálně baví, jako by nic.

"Chci začít s anorexií, nechce mě někdo psychicky podpořit?"
"Chce si někdo psát o ana problémech a podobně?"
"Založila jsem si pro-ana blog a už hubnutí týden, shodila jsem 7kg!"

Neuvěřitelné, že?
Přezdívky autorek jsou většinou něco ve stylu "Fat Girl", "Iwanttobeskinny" "*domysli si jméno* pro ana" a podobně.


Hele lidi, myslíte to vážně?!

A víte, co mě nejvíc dostalo? Že blog.cz. cz udělal jeden takový blog BLOGEM DNE! V redakci musí být buď absolutní kretén, nebo se někdo jen překlikl. Protože jestli chtěli zajistit, že si to přečte spoustu malých a snadno ovlivnitelnych děti, kteří často na blog.cz jsou, tak udělali tu nejlepší věc.
Tohle byl jeden z těch mála případů, kdy jsem napsala opravdu hnusný komentář, protože už jsem toho měla fakt plné zuby.

Obávám se, že většina těch holek bez mozku si neuvědomuje, že můžou i zemřít. Budou mít tak oslabenou imunitu, že je zabije i rýma.

Já osobně při čtení těchto blogu dostávám fakt hlad.

A co vy? Jaký máte na tyto blogy názor vy?


3. L

Mé plány na prázdniny!

29. června 2017 v 9:45 | Tyrkysový Delfín |  Mé 'kouzelné' já
Ahoj! V tomhle článku se vám pokusím trochu popsat mě plány na prázdniny, podle čehož by se dalo tak trochu zjistit, kdy budou a kdy naopak nebudou vycházet články.

Hned úplně první týden prázdnin budu na táboře poblíž Rokytnice nad Jizerou. Tam si každý účastník zvolí program tak, jak bude chtít, takže články určitě budou.

Druhý týden budu v Bulharsku. Tam už si s články nejsem tak jistá, protože nevím, jak tam bude internet.

Další týden budu u babičky, kde by teoreticky mohl vyjít nějaký ten článek, ale nejsem si tím úplně jistá.

Následující dva týdny budu taktéž u babičky, ale budu chodit na příměstský tábor, takže odhaduji, že moc času mít nebudu.

No a tou další části prázdnin si už nejsem jistá. Jeden týden budu u druhé babičky a tam vyjde článek stoprocentně. Pak budu s rodiči, kamarádkou a její rodinou stahovat, konkrétně v Jeseníkách. Tam pravděpodobně článek nebude. A nakonec prázdnin budu na asi 10 dní na táboře v Hrubé Vodě, kde budu spát nevím kde, wifi pravděpodobně nebude a stejně tak nebude ani čas :D

No, občas mě až mrzí, že nebudu mít o prázdninách chvíli klidu. Ale to neznamená, že bych se netěšila na tu spoustu zážitků <3
A co budete dělat o prázdninách vy?

Léto | tipy na dekorace a letní aktivity

28. června 2017 v 15:11 | Tyrkysový delfín |  DIY
Ahoj! Rozhodla jsem se být na blogu trochu více aktivní a vydávat články častěji, takže tu je v tomto týdnu již několikátý! Tentokrát bych vám chtěla trochu poradit ohledně toho, jak se naladit do takové té letní a prázdninové nálady :) Takže můžeme jít na to!

1. DEKORACE

a) fotky Asi každí doma máme skříň, která je obvykle ze dřeva a většinou vypadá poměrně obyčejně. Od toho tu mám toto velice jednoduché DIY, na které budete potřebovat jen tiskárnu, nůžky a izolepu. Na internetu si nejděte různé letní obrázky (tipy na vyhledávání: travel, summer, sea, holiday), podobné, jako mám v designu, nebo jakékoliv jiné, které se vám líbí. Vyberte asi 20 nejlepších a ty poté vytiskněte. Následně už stačí jen je vystřihnout a nalepit na skříň.No a schválně zkuste porovnat svůj pokoj před a po - určitě uvidíte rozdíl! Pokud máte volnou část stěny, zatlučte do ní hřebíky, uvažte kolem nich provázek a pověste na ně pomocí kolíčků fotky!

b) nástěnný obraz Nebojte se, nevadí, že neumíte kreslit. Stačí si najít na internetu siluletu nějákého letního předmětu (např. ananasu), jako je tato:

Poté vytřihneme černou část a necháme si bílý zbytek. Následně přiložíme tuto šablonu na libovolně velký papír a vybarvíme vodovkami, temperami, pastelkami nebo čímkoliv jiným. Pak stačí jen oddělat šablonu, nechat zaschnout a dát do rámečku. A voilà - hotovo!2. AKTIVITY

a) procházky Ať už bydlíte kdekoliv, určitě se ve vašem okolí nachází nějaké místo, jako například les nebo park, kde se můžete jen tak projít mezi stromy. Zkuste s sebou vzít mobil či foťák a zkusit zachytit krásu letní přírody pomocí fotografií.

b) přespání pod širákem Klid, nemusíte nikam daleko. Stačí zahrada. Jednoduše si vezměte karimatku a spacák či deku a přespěte na zahradě. Možná se vám to zdá nuda, ale věřte nebo ne, je to velmi zajímavý zážitek a alternativa pro ty, kteří nemají možnost zažít v létě něco zajímavého. Nepotřebujete stan ani žádný přístřešek. Vaší střechou bude noční obloha plná hvězd! Tip: ačkoliv se vám to tak nemusí zdát, venku je i přes léto zima, takže si nezapomeňte vzít i něco teplejšího pro případ, že by vám byla zima.
Alternativa pro ty, kteří nemají zahradu: Klidně zkuste přespat i na balkoně, jen tak pod hvězdami. Je to nevšední zážitek a je úplně jedno, jestli spíte v horách nebo ve městě někde na balkoně :)


3. DENÍK
Ať chcete nebo ne, občas něco zapomenete. Proto doporučuji psát si prázdninový deník. Nemusíte si kupovat žádný drahý, stačí zcela obyčejný blok a trochu kreativity., s jejíž pomocí si ho vyzdobíme. Použijeme podobnou techniku jako s výzdobou skříně. Vytiskneme si asi 20 fotek, kterými polepíme desky deníku. Lepte je přes sebe, nakřivo, rovně - jak se vám zlíbí! Vznikne tak úžasná letní koláž a ještě k tomu ve vašem osobitém stylu, čímž bude váš deník zcela unikátní a připravený na zapisování zážitků!

4. JÍDLO
a) smoothies Ovocné, sladké, barevné - to vše jsou smoothies! Jedná se o jednoduchý nápoj z rozmixovaného ovoce a vody. Já pro vás vybrala tři nejlepší kombinace ovoce, které jsem zatím vyzkoušela.
1) Vodní meloun a nektarinka - užasně osvěžující kombinace, která chutná prakticky všem! Jednoduše rozmixujete tato ovoce dohromady a naředíte vodou dle libosti (tak, aby vám konzistence vyhovovala). V případě potřeby můžete dosladit.
2) Ananas a pomeranč - skvělý tropický mix, který můžete doplnit i strouhaným kokosem. Postup přípravy je stejný, jako u předchozího.
3) Maliny a jahody - sladké, růžové - dokonalé! Postup je opět stejný.

b) limonády Jsou velice jednoduché a přesto osvěžující a perfektní na pikniky či jiné letní aktivity! Základem je voda a zbytek si můžete zvolit sami. Já tu pro vás mám opět pár mých typů.
1) Citron a máta - popřípadě limetka. Jednoduše nakrájíme citrón, přidáme pár lístků máty, trochu ledu a hotovo!
2) pomeranč a chia semínka - nakrájíme pomeranč a přidáme chia semínka, která po pár minutách vytvoří kolem sebe něco jako želé. Jsou úžasným a zdravým spestřením limonád.
3) citrón a okurka již podruhé použijeme citrón, tentokrát k němu ale přidáme okurku. skvělá, osvěžující a vhodná na horké letní dny.

c) ovocný salát Když je venku horko, stává se, že ani nemáte moc hlad. Od toho tu je letní ovocný salát, který není moc těžký, ale přesto je moc dobrý a podle mě ideální na léto. prostě smíchejte všechno ovoce, co doma najdete - banán, pomeranč, broskev, jahody, maliny, kiwi, hrozny... - nebote se experimentovat! Pokud chcete, můžete jako zálivku použít šlehačku či nějaký džus.A to by bylo pro tento článek vše. Máte nějaké vlastní letní tipy?

Strach z neznámého aneb mé začátky na blogu

27. června 2017 v 15:07 | Tyrkysový delfín
Ahoj! Dnes tu mám po dlouhé době téma týdne, tentokrát o mé blogerské historii.

Blog jsem začala psát někdy v osmi a tento blog stále ještě existuje. V současné době ho pomalu předělávám na blog o cestování. Bohužel, nebyl založen přes blog.cz ani nic podobného a sehnat čtenáře není nic jednoduchého, pokud vás blog není propagován na stránce, kterou denně navštěvuje několik tisíc lidí.
Takže jsem se rozhodla založit si ještě jeden blog, ten už tedy zde na blog.cz. Jenže jsem na něj dala jen asi dva články a nebyly nic moc. Takže jsem si založila ještě jeden a ten skončil stejně.
Nakonec jsem se ale rozhodla se začít věnovat blogu na plno. A tak vznikl v prosinci 2016 tento blog, který funguje do teď. Zpočátku jsem měla velký strach, jak mě zdejší komunita přijme. Jak budu snášet negativní komentáře? Co když mě tu vážně někdo nebude mít rád? Můj strach z neznámého ale pominul hned po prvním článku, kde mě podpořilo hned několik lidí.
Od té doby jsem poznala mnoho nových a skvělých blogerů a blogerek, z nichž se někteří stali i affs. Dala jsem si výzvu, že do prázdnin budu mít na počítadle 1000 návštěv. To se nejspíš nesplní, ale zkusím to alespoň do konce prázdnin.
Tímto článkem bych chtěla moc poděkovat všem, co mě podporují a čtou mé články. Bez vás by tento blog nebyl tím, čím je :)

Růžová!

26. června 2017 v 20:01 | Tyrkysový delfín
Ahoj! Rozhodla jsem se vydat takovou sérii dost krátkých článků o barvách. Možná si říkáte - co sakra chce ten šílenec psát o barvách?! No, to uvidíte sami.
No a první barvu jsem zvolila růžovou (to jste nevěděli, co?)

Já osobně tuhle barvu naprosto nesnáším. Ani nevím proč, ale přijde mi taková moc, ehm, holčičí a já jsem poslední, koho by někdo mohl označit za typickou holku.

Přejdeme teď k věci, díky které mě vlastně celý tenhle koncept napadl.
Máme totiž v bazénu růžový řasy. Nevím proč. Každopádně dřív, když jsme používali jako dezinfekci peroxid, byly tam tak maximálně klasické zelené či hnědé. Ale od té doby co jsme přešli na normální chlór (což bylo asi před dvěma týdny) se tu začaly tyhle divný růžový a je to sakra divný. Neví někdo proč? Viděli jste je někdy?


Kde mi ale růžová nevadí je jídlo. Tam se vyskytuje v mých milovaných malinách, že kterých se také následně dá dělat zmrzlina.
A taky maršmelouny (píšu to česky, protože nemám páru, jak se to píše).


A pak tu jsou různá růžová stvoření, jako třeba prasátka nebo jednorožci. JEDNOROŽCI!

Tak nějak zjišťuji, že růžová je vlastně děsně nezajímavá barva.

A co vy? Máte rádi růžovou?

Delfínek fotí

20. června 2017 v 22:19 | Tyrkysový delfín |  Mé výtvory
Ahoj! Omlouvám se, dnes nic pořádného nečekejte. Připravuji několik náročnějších článků, ale jelikož se momentálně uzavírají známky, mám co dělat. Ale aby jste neřekli, že na blog úplně kašlu, hodím vám sem alespoň jednu fotku mě u horní nádrže elektrárny Dlouhé Stráně :)

Happy birthday to me

9. června 2017 v 22:27 | Tyrkysový Delfín
Je to tady. Jsem zase o rok starší! Možná někteří tak nějak tušíte, kolik mi je, ale rozhodně vám to nehodlám ulehčit a ne řeknu vám to :D
Ačkoliv mám narozky dnes, oslavu mám až zítra a rodinnou oslavu příští týden. Nejvíce vtipné je, že sestra má narozeniny v srpnu, ale protože tehdy jsou všichni její kamarádi pryč, tak má oslavu v červnu. A letos jí to vyšli na MOJE NAROZENINY. No, to se hold (nebo holt?) může stát jen mně.
Každopádně proč to píšu - já jsem dostala dárek od rodičů. A ne jen tak nějaký - já dostala FOŤÁK! Plánuju napsat celý článek o tom, co jsem k narozkám dostala, ale to až potom, co dostanu dárky úplně ode všech. Takže si tam rozebereme pořádně i tenhle foťák.
No nic, to by bylo pro dnešek vše, brzy čekejte další článek a ahoj!

Projekt Ananas #3

6. června 2017 v 21:00 | Tyrkysový delfín
Haaai! Konečně je tu další díl projektu ananas!
From my life | škola, blog, zájmy

4. června 2017 v 22:03 | Tyrkysový delfín
Ahoj! Dnes tu mám pro vás článek, díky kterému se možná dozvíte něco víc o mně a také o mém životě. Chtěla bych z toho udělat takovou sérii, kterou budu průběžně psát.