Květen 2017

Projekt ananas #2

27. května 2017 v 21:12 | Tyrkysový delfín
Ahoj! Tak jsem tu s dalším článkem z projektu ananas. V podstatě není co napsat, protože ananas je už asi týden ve vode a kořínky, které mají vyrůst zatím nikde. Asi se na to vykašlu a prostě ho zasadím.
Mimochodem, pokud byste chtěli si se mnou trochu "popovídat" přes messenger, tak si mě můžete přidat na Facebooku jako "Ananas la Ponožka". Neřešte, jak mě to napadlo, protože já sama to nevím XD.
Ještě poslední věc. Zítra jdu do aquaparku a beru s sebou go pro, takže by se tu možná mohly objevit i fotky ^^

Užijte si víkend!

Projekt Ananas #1

21. května 2017 v 11:25 | Tyrkysový delfín
Ahoj! Nejsem si úplně jistá, co si představujete pod tímto názvem, takže vám raději hned vysvětlím, o co jde. Rozhodla jsem se napravit si svou pověst coby zahradníka a vypěstovat si vlastní ananas. Tato moje iniciativa vznikla v pátek, kdy jsem měla domácí pomerančovo-ananasové smoothie a zbyl mi zbytek ananasu. Táta mi navrhl, jestli ho nechci zkusit zasadit. A jelikož mám pocit, že mi tu nikdo moc nevěří pokud jde o mé zahradnické schopnosti, rozhodla jsem se všem ukázat opak.

Úplně první věc, co jsem udělala bylo, že jsem dala zbytek ananasu do misky s vodou. Jak jsem později zjistila, má se nejprve nechat zaschnout, takže z vody putoval opět na linku do sucha. Tady ještě nějakou chvíli zůstane a během několika dní ho dám do vody, kde má prý zůstat do té doby, než začnou růst kořínky. No uvidíme, jestli to bude fungovat.V této sérii článků vám budu popisovat, jak se má snaha vyvíjí a jestli se mi podaří ho skutečně vypěstovat.


A co vy? Zkoušeli jste někdy zasadit ananas?
Pokud chcete, můžete se do projektu zapojit taky a zkusit si vypěstovat ananas. Já jsem hlavně zvědavá, jestli na něj nezapomenu, ale třeba mě alespoň blog donutí ho zalévat.
Tak si užijte víkend a ahoj!

Co bude s blogem dál?

12. května 2017 v 20:23 | Tyrkysový delfín |  Mé 'kouzelné' já
Ahoj! Poslední dobou vychází hlavně články, ve kterých vás informuji o aktualitách, omlouvám se za nepřítomnost a podobně. Bohužel, pokud jste dnes čekali jiný článek, asi vás trochu zklamu, protože tento článek bude informací plný, ale i tak doporučuji si ho přečíst, protože se v něm budou objevovat informace, jak bude tento blog pokračovat.

Hned na začátek vám musím oznámit, že pokud jste čekali, že vám teď oznámím, že končím, tak vás už podruhé zklamu (nebo potěším :D), protože v nejbližší době opravdu skončit nehodlám.

Čeho jste si ale pravděpodobně všimli hned, když jste sem přišli, je (opět) nový vzhled. Ten souvisí hlavně s tím, že jsem se rozhodla blog zaměřit určitým cílem. Doteď neměl blog až tak úplně jedno jediné zaměření nebo téma, ale já se rozhodla, že se nadále bude ubírat směr cestování, DIY a různé návody a recepty a v neposlední řadě také různé příběhy z mého života. To budou taková tři hlavní témata, která už nyní můžete najít i v záhlaví.
Právě kvůli tomu jsem se rozhodla vytvořit nový design, opět laděný do modra, tentokrát v cestovatelském stylu. Nějaké drobné úpravy se na něm ještě v nejbližší době určitě objeví, ale dlouhodobě by měl zůstat takový, jaký je teď.

A jako poslední věc, kterou vám chci sdělit je to, že pokud si chcete popovídat po chatu, můžete si mě přidat na Facebooku, kde se momentálně vyskytuji pod jménem Ananas la Ponožka (protože proč by si měla Delfi dávat normální jméno, že ano XDDD). Mám pocit, že nikdo jiný takový neexistuje, ale pro jistotu - na profilové mám pampelišku. Rozhodla jsem se to udělat proto, abych mohla blogery trochu víc poznat a mohla si s nimi popovídat i mimo komentáře na blogu.

Pokud jste dočetli až sem, tak tady máte za odměnu sušenku *napřahuje ruce s miskou sušenek*. Budu ráda za jakékoliv rady ohledně designu a v podstatě všeho :D
Přeji hezký víkend! ^^

Omluva + info

6. května 2017 v 9:58 | Tyrkysový delfín |  Mnou napsané kraviny
Ahoj! V minulém týdnu (nebo možná dvou) se tu neobjevil žádný článek, za což se velice omlouvám. Je to kvůli tomu, že ve škole toho teď bylo poměrně dost a navíc jsme spolu s tátou a pár dalšími chystali Jarní setkání Mensy ČR (viz. tatíček Google :D). Momentálně jsem právě na této akci a do pondělí pravděpodobně nevyjde žádný článek, ale nebojte se, já vám to vynahradím. Mám plánu nějaké recenze a taky bych se vás chtěla zeptat, jestli byste chtěli, abych začala dávat své povídky i sem, ne jenom na Wattpad. Protože chystám jeden větší příběh, mohla bych ho začít psát tady, takže napište prosím do komentářů.
Omlouvám se, že je tenhle článek tak krátký, ale momentálně nemám moc času a já vám nutné potřebovala sdělit pár informací.
Užijte si víkend! ^^