Já a hudba

12. dubna 2017 v 11:08 | Tyrkysový delfín |  Mé 'kouzelné' já
Ahoj! Rozhodla jsem se zkusit vydat takovou sérii článků ''Já a ...'', kde se vždy dozvíte můj názor, popřípadě něco o mně, co se týká daného tématu. Akorát si trochu nejsem jistá, jestli pro to mám udělat samostatnou rubriku, nebo to zařadit do ''O mně a o blogu'', takže budu moc ráda, když mi poradíte v komentářích.

Tak se přesuneme k tématu.

Hudba. Pro mně je to ta věc, díky které můžu ignorovat všechny ty idioty, kteří mě celý den otravují, popřípadě úžasná věc na zlepšení nálady. Já vím, že to zní jako typický popis hudby od nějaké teenagerky poslouchající Justina Biebera, která si k selfíčkům píše citáty a věty jako ''Hudba je můj život" a tak, ale je to pravda. Není to tak, že bych bez hudby nemohla žít, to v žádném případě, ale ráda poslouchám písničky například při cestě ze školy autobusem.
Horší potom ale je, když se mě někdo zeptá, co poslouchám. Jelikož poslouchám hodně stylů, skupin, zpěváků a žánrů, obvykle říkám spíš co neposlouchám. Jak jste možná z předchozích článků poznali, jsem poslední člověk, který by dobrovolně poslouchal Justina Biebera, One Direction a podobné skupiny či zpěváky. Většina písniček od nich totiž nemá skoro žádnou melodii a když u nich člověk čeká nějaký trochu lepší refrém, nedočká se ho a sotva pozná, která část písničky vlastně refrém je. Samozřejmě to neplatí u všech, protože například Baby má tak příšerný refrém, že i když normálně některé písničky ignoruji, tuhle poznám na kilometr daleko a v takovém případě vytáhnu sluchátka a pustím si něco, co to přehluší (ach, díky bohu za metal). Obecně tedy moc nemusím pop, ale samozřejmě dělám vyjímky.
No a samozřejmě úplně nejhorší případ je, když se někdo zeptá na mou oblíbenou skupinu či zpěváka. To jsem úplně v háji.
Jen abyste měli představu, jak moc rozdílné písničky někdy poslouchám, tak zde je malý výčet toho, co můžete najít v mém playlistu: Katy Perry, Ed Sheeran (ale pouze vybrané písničky), Avicii, Alvaro Soler, EXO (milášci moji :333), Queen (škoda, že je skoro nikdo z mých vrstevníků neposlouchá :( ) no a pak ještě nesmím zapomenout na Rammstein (díky bohu za ně, protože to je jedna z těch mála věcí, co mi dokážou z hlavy vyhnat ty dnešní sračičky, kterým někteří mají tu drzost říkat hudba). Věřte mi, že toho poslouchám ještě daleko víc, ale zrovna během psaní tohohle článku mi všechno vypadlo z hlavy :DDD.
Díky bohu, že mí kamarádi si už jakž takž zvykli na to, co přede mnou nemají pouštět a co naopak můžou. Některým vybraným z nich jsem ukázala EXO a od té doby máme za mými dvěma nejlepšími kamarádkami alespoň jednu skupinu, kterou sneseme všechny :D

A co posloucháte vy? Napište do komentářů!

Mimochodem - kvůli příjimačkám na našem gymplu máme už dneska volno, ale hádám, že většina lidí je ještě dnes ve škole, tak to tam přežijte a zítra vás čeká volno! Tak si ho užijte a ahoj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 13. dubna 2017 v 15:37 | Reagovat

Já mám taky nejraději metal :-)

2 Twotika Twotika | E-mail | Web | 13. dubna 2017 v 21:43 | Reagovat

Já osobně metal moc nemusím, jen některé písničky, samozřejmě dokážu ocenit texty, které mají smysl a to u jakéhokoliv žánru, kromě dechovky! :D Jinak to mám s hudbou dost podobně jako ty, protože pro mě není lehké říct co poslouchám, proto je má odpověď většinou tahle: "Poslouchám od každého něco." a když chtějí nějaký příklad tak přemýšlím, co jim mám vlastně říct, aby to nevypadalo blbě. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama