Duben 2017

Delfínek kreslí - postava

16. dubna 2017 v 18:01 | Tyrkysový delfín |  Mé výtvory
Ahoj! Už přestávám počítat, protože těch částí už je moc :D Tak k tomu jednoduše píšu to, co na obrázku je. A dnes tu mám můj malý GIMPový počin, který jsem kreslila v sobotu, asi dvě hodiny, když nepočítám přestávky na jídlo :DDD


Modrá Velryba? Ne, Tyrkysový Delfín!

15. dubna 2017 v 11:29 | Tyrkysový delfín |  Mnou napsané kraviny
Ahoj! Tenhle článek bude jen krátký, ale prostě jsem se o to s vámi musela podělit.
Mám pocit, že nikomu neunikla hra "Modrá velryba", která se poslední dobou šíří internetem. Pro ty, kteří nevědí, o co jde, tak přidáte nějaký (nevím jaký) hashtag ke své fotce na sociálních sítích (taky nevím na jakých). Pak se s vámi spojí nějaký kurátor, nebo tak nějak tomu říkají a po dobu 50 dní vám dává různé úkoly, od nakreslení velryby až po vyřezávání něčeho do ruky. Poslední úkol je zabít se. No prostě to může hrát jen naprostý debil, ale to je teď nepodstatné.
Brzo totiž začaly vznikat parodie, jako například "Zelená rybička". A já tak na to hledím, a říkám si: Delfín vypadá jako ryba... Tyrkysová je barva... Došlo vám to taky?
Jen doufám, že teď lidi nebudou chápat celý tento blog jako parodii na modrou velrybu :DDD To jsem si zase zvolila přezdívku no XD
No nic, to byla jen taková má krátká úvaha. Užijte si zbytek víkendu!

Já a hudba

12. dubna 2017 v 11:08 | Tyrkysový delfín |  Mé 'kouzelné' já
Ahoj! Rozhodla jsem se zkusit vydat takovou sérii článků ''Já a ...'', kde se vždy dozvíte můj názor, popřípadě něco o mně, co se týká daného tématu. Akorát si trochu nejsem jistá, jestli pro to mám udělat samostatnou rubriku, nebo to zařadit do ''O mně a o blogu'', takže budu moc ráda, když mi poradíte v komentářích.

Tak se přesuneme k tématu.

Hudba. Pro mně je to ta věc, díky které můžu ignorovat všechny ty idioty, kteří mě celý den otravují, popřípadě úžasná věc na zlepšení nálady. Já vím, že to zní jako typický popis hudby od nějaké teenagerky poslouchající Justina Biebera, která si k selfíčkům píše citáty a věty jako ''Hudba je můj život" a tak, ale je to pravda. Není to tak, že bych bez hudby nemohla žít, to v žádném případě, ale ráda poslouchám písničky například při cestě ze školy autobusem.
Horší potom ale je, když se mě někdo zeptá, co poslouchám. Jelikož poslouchám hodně stylů, skupin, zpěváků a žánrů, obvykle říkám spíš co neposlouchám. Jak jste možná z předchozích článků poznali, jsem poslední člověk, který by dobrovolně poslouchal Justina Biebera, One Direction a podobné skupiny či zpěváky. Většina písniček od nich totiž nemá skoro žádnou melodii a když u nich člověk čeká nějaký trochu lepší refrém, nedočká se ho a sotva pozná, která část písničky vlastně refrém je. Samozřejmě to neplatí u všech, protože například Baby má tak příšerný refrém, že i když normálně některé písničky ignoruji, tuhle poznám na kilometr daleko a v takovém případě vytáhnu sluchátka a pustím si něco, co to přehluší (ach, díky bohu za metal). Obecně tedy moc nemusím pop, ale samozřejmě dělám vyjímky.
No a samozřejmě úplně nejhorší případ je, když se někdo zeptá na mou oblíbenou skupinu či zpěváka. To jsem úplně v háji.
Jen abyste měli představu, jak moc rozdílné písničky někdy poslouchám, tak zde je malý výčet toho, co můžete najít v mém playlistu: Katy Perry, Ed Sheeran (ale pouze vybrané písničky), Avicii, Alvaro Soler, EXO (milášci moji :333), Queen (škoda, že je skoro nikdo z mých vrstevníků neposlouchá :( ) no a pak ještě nesmím zapomenout na Rammstein (díky bohu za ně, protože to je jedna z těch mála věcí, co mi dokážou z hlavy vyhnat ty dnešní sračičky, kterým někteří mají tu drzost říkat hudba). Věřte mi, že toho poslouchám ještě daleko víc, ale zrovna během psaní tohohle článku mi všechno vypadlo z hlavy :DDD.
Díky bohu, že mí kamarádi si už jakž takž zvykli na to, co přede mnou nemají pouštět a co naopak můžou. Některým vybraným z nich jsem ukázala EXO a od té doby máme za mými dvěma nejlepšími kamarádkami alespoň jednu skupinu, kterou sneseme všechny :D

A co posloucháte vy? Napište do komentářů!

Mimochodem - kvůli příjimačkám na našem gymplu máme už dneska volno, ale hádám, že většina lidí je ještě dnes ve škole, tak to tam přežijte a zítra vás čeká volno! Tak si ho užijte a ahoj!

My spring photos!

8. dubna 2017 v 21:25 | Tyrkysový delfín |  Mé výtvory
Ahoj! Hlásím se vám po nekonečně dlouhé době s článkem! Omlouvám se, nějak jsem neměla čas a ani náladu na psaní (mám pocit, že tohle snad píšu skoro v každým článku XDDD). No každopádně jsem před asi týdnem vytáhla foťák a šla se mrknout na zahradu. Nafotila jsem pár fotek, tak se můžete mrknout a doufám, že se vám budou líbit :3.

Jen tak mimochodem - na mém instagramu jedna z fotek byla, takže kdo uhodne která, dostane zlatého bludišťáka! :D