#SciChallenge2017

25. března 2017 v 22:02 | Tyrkysový delfín |  Mnou napsané kraviny
Zdravím! V dnešním článku vám chci říct o jedné soutěži, které se (nejspíš) hodlám zúčastnit a jelikož mi přijde zajímavá, chci se o ni s vámi podělit a třeba se někdo z vás taky zúčastní. Teď tak nějak ale přemýšlím, že pokud se někdo z vás zúčastní, budu mít o soupeře navíc. No nic, už jsem to začala psát, takže to nehodlám mazat :D Můžu jen doufat, že jste moc líní XDDD.

Než začnu psát o samotné soutěži, bylo by vhodné zmínit, jak a díky komu jsem se o ní dozvěděla.
Už několik let totiž jezdím na příměstské tábory s vědeckou tématikou. Ne že bych byla nějakej extra vědec nebo tak něco, ale tak třeba výbuchy jsou fajn, to musíte uznat :DDD Sice jsou primárně určené spíše pro děti, ale věkové rozmezí je 3-15 let, a myslím, že můžu bez výčitek říct, že tam zabaví i antisociální, věčně znuděnou a otravnou potvoru, jako jsem já a věřte mi, že tam byli i starší lidi než já (sice ne o moc, protože limitu se pomalu ale jistě blížím, ale tak co). No a ta společnost, co to pořádá dělá občas i workshopy s podobnou tématikou na kterém jsem zrovna dneska byla (ale mou generaci asi nic moc takového nezajímá, protože z asi třiceti lidí jsem tam byla starší nejméně o dva roky od všech ostatních, Teda až na jednu nebo dvě výjimky). Díky tomu, že na ty tábory jezdím snad od desíti let, všechny lektory a vedoucí tam znám. No a tak jsem si povídala s "hlavní vedoucí" a zakladatelkou celé společnosti a ta se zmínila, jestli se hodlám zúčastnit tě soutěže, jejíž název jste mohli vidět v názvu tohohle článku. Slyšela jsem o tom poprvé, takže mi musela jaksi stručně vysvětlit, o co go a mně to nepřišlo jako úplně špatný nápad (vám to vysvětlím za chviličku). Takže jsem si vygooglila nějaký podrobností a když jsem vyděla, že hlavní cena je 3000 euro, řekla jsem si, že jdu do toho. Vždyť je to 80 000 korun!
Okay, teď k samotné soutěži. Úkolem je zpracovat některé z témat, uvedené na této stránce: www.scichallenge.eu a to formou posteru, prezentace nebo videa. V mém případě nejspíš videa, jelikož tam můžu uplatnit svou "kreativitu". Horší už je to s výběrem témata. Jasně, všechny se týkají vědy a techniky, ale který si mám vybrat? Jedno z nich je 3d tisk, který by pro mě nemusel být takový problém, obzvlášť proto, že doma 3d tiskárnu máme. Jenže já měla v plánu výbuch a nejsem si jistá, jak přesně ho tam nacpat. Však se sami podívejte i na ty stránky, protože už jenom to, že pokud se vám to povede, pojedete zadarmo v červenci do Vídně a možná můžete vyhrát 80 000. Ale jasně, můžete mi uvolnit místa :D.

Tak co, nezkusíte účast aspoň zvážit?
A poslední otázka. Jelikož jsem zatím mladší věkové kategorii, mám možnost udělat video i v češtině. Ale já nevím, jestli ho třeba neudělat v angličtině, aby oslovilo co nejvíce lidí. Poraďte mi v komentářích!

Ještě bych malém zapomněla - pokud bydlíte někde na Moravě a nemáte o prázdninách co dělat, tady se můžete mrknout na ty tábory: www.geniator.cz
A ne, není to reklama, na to má tenhle blog moc nízkou návštěvnost :D

Tak si užijte si víkend a připravte se na to, že Delfínek si pro těch 80 litrů půjde, i kdyby měl všechny ostatní soutěžící zabít!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 27. března 2017 v 14:06 | Reagovat

Poslední věta je nej :D
jako omrknu to, ale bojím se že věda nebude úplně pro mě :D ale jako 80 litrů no neberte to noo xD

2 tyrkysovydelfin tyrkysovydelfin | Web | 27. března 2017 v 18:45 | Reagovat

[1]: No tak si říkám, že nejsem zrovna vědecký typ, ale tady mám celkem motivaci xD

3 Twotika Twotika | E-mail | Web | 29. března 2017 v 18:40 | Reagovat

Těch 80000 je super, ale bohužel mě nikdy věda nic neříkala, ani ty výbuchy mě nebavili, takže ti nechám místo a doufám, že vyhraješ! :D

4 tyrkysovydelfin tyrkysovydelfin | Web | 30. března 2017 v 7:14 | Reagovat

[3]: Díky :D No momentálně jsem tak nějak ve fázi "mohla bych se konečně pořádně podívat na ty témata",Takže to s tou výhrou tak slibně nevidím xDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama