Únor 2017

Delfínek kreslí #4

27. února 2017 v 19:40 | Tyrkysový delfín |  Mé výtvory
Ahoj! Poslední dobou na blog fakt kašlu, ale bohužel čas mě nemá rád, takže vám sem hodím aspoň jednu kresbu :DTentokrát něco pastelkama :D Popravdě nevím, jak dlouho jsem to kreslila, ale pár dílů Comebacku to bylo :3

Snad se líbí ^^

Delfínek kreslí #3

19. února 2017 v 17:50 | Tyrkysový delfín |  Mé výtvory
Ahoj! Já vím, že není obvyklé, abych vydala dva články za týden, protože jsem děsně líná, ale stejně - je tu další díl série "Delfínek kreslí!"

Mám tu pro vás takovou rychlou kresbu Kreslenou na mobilu. Ne že bych byla nějaký extra zastánce takového kreslení, ale když se člověk fakt HODNĚ nudí, tak co jiného mi zbývá? :D

Kdyby někdo nepoznal, je to taková vylepšená medúza.
Je to kreslené v aplikaci Medibang paint (můžu moc doporučit) a trvalo to asi tři čtvrtě hodiny.
Ale když se teď tak na to koukám, je to trochu divný o.o Asi mi není souzeni kreslit na mobilu *vztekle se mračí na mobil*

Doufám, že se vám líbí :3

Update - obrázek už by tam teď měl být, ale stejně nevím, kde předtím byl :D

Instagram

18. února 2017 v 21:22 | Tyrkysový delfín |  Mé 'kouzelné' já
Ahoj! Tohle nebude úplně tradiční, ale spíš informační článek, a to o tom, že jsem si založila instagram. Jasně, mám i svůj soukromý, ale zařekla jsem se, že na blogu zůstanu alespoň trochu v anonymitě (což se mi Teda moc nedaří :DDD).
Na tomhle profilu najdete fotky z příprav různých DIY, které se na blogu dřív nebo později objeví a budete mít možnost dozvědět se i něco víc o mě než z blogu. Takže pokud máte instagram, můžete mě začít sledovat zde: @tyrkysovydelfin
Těším se, že vás potkám i jinde než na blogu a popřípadě napište pod nějakou fotku, pod jakou přezdívkou vás znám z blog.cz :)

Užijte si víkend ^-^

DIY - Jednoduchá domácí limonáda!

11. února 2017 v 21:20 | Tyrkysový delfín |  DIY
Ahoj! Tak dnes jsem přijela domů z lyžáku! Takže jsem se rozhodla napsat další článek, tentokrát recept na velice jednoduchou domácí limonádu, jejíž recept mě napadl při jízdě na vleku, kdy jsem si vzpomněla, že mi babicka přivezla sirup, který jsem u ní měla o letních prázdninách :D

My life #1 | Lyžák

8. února 2017 v 16:21 | Tyrkysový delfín
Zdravím z Antarktidy!

Nebo aspoň je tu dost podobná zima, brrr.

Hlásím se vám s článkem! Na lyžáku u je totiž wifi a my máme jediný pokoj na celé chatě, na který dosáhne (jsme přesně nad recepcí).
Nedá se říct, že by se mi tu nelíbilo. Teda, teď už se mi tu líbí, ale první dva dny to byl děs. A to nejen kvůli prastarému hotelu z doby kamenné, ve kterém nesmíme prakticky nic, ale taky kvůli tomu, že mě docela dost bolely nohy, protože můj limit 2 hodiny lyžování za den, které jezdím normálně byl navýšen více než dvakrát.

Ale dneska máme odpoledne volno na odpočinek, protože jsme zmrzlé a ospalé chodící mrtvoly, které sotva dokáží dojít ke sjezdovce.

Hned první den jsem myslela, že tady asi umřu. Lyžujeme vždycky od devíti do půl dvanácté a od dvou do čtyř. Nejdřív jsme se rozdělili do skupin podle toho, jak umíme lyžovat, přičemž začátečníci byli ve čtyřce a ti nejlepší v jedničce. Já se dostala do dvojky, což mi celkem vyhovuje, protože je tam dobrá učitelka.
Možná by jste si řekli, že člověk, co lyžuje 4 roky zvládne lyžovat dvě a půl hodiny v kuse. Ale bohužel - mrtvá jsem byla už asi v půlce.
Děsně mě bolely nohy a nemohla jsem skoro ani chodit, ale to nezabránilo učitelům donutit mě jít lyžovat i odpoledne. A večer jsem byla totálně vyřízená.

Druhý den už nebyl tak hrozný, ale i tak jsem si říkala, jaká to musí být pohodička, sedět si ve škole.

No a teď, den třetí, si ležím na své patrové postýlce, zachumlaná do peřinky, v teplé mikině, tlustých položkách a teplákách a odpočívám po dopoledním lyžování. Učitelé se díky bohu rozhodly dát nám jednou volno. A tak jsem se rozhodla využít to k malé aktualizaci blogu.


A teď k tomu "hotelu". Je to přesně takový hotel, jaký byste na lyžáku čekali. Starý nábytek, dvoupatrové dřevěné postele... No prostě žádný luxus. Správce je tu taky docela sviňucha a porce jídel tu mají jako ve školce. Ale jelikož dokážu přežít týden ve stanu o těstovinách, není to až taková hrůza.
Jen tak mimochodem - asi 400 metrů od naší chaty je o dost luxusnější hotel, ve kterém jsem byla na podzim (byl tam nějaký víkendový kemp pro děti asi v mém věku a můj táta tam měl přednášku o počítačových sítích a tak mě vzal s sebou. A dokážete si představit, jaký je to úžasný pocit, sedět si o půl desáté s jejich vedoucími v baru s kofolou, zatím co lidi ve stejném věku jako já a někdy i starší už musí spát?) A taky tam měli super pok

Mé pololetní prázdniny

4. února 2017 v 19:55 | Tyrkysový delfín
Ahojky! Jsem tu zase! *-* V dnešním článku vám povím, co jsem dělala o pololetkách a taky důvod, proč možná nebudu do soboty aktivní na blogu.

Moje prázdniny Teda nebyly z části podle mých představ, ale jelikož jsou každé rok stejné, už jsem si zvykla. A jaký je ten důvod, proč je moc nemusím? Protože chodíme k zubaři. Každý rok, ráno o pololetkách. No a protože mám že zubaře fóbii, prvních několik hodin volná jsem si nebyla jistá, jestli omdlím, budu zvracet nebo se psychycky zhroutím. Ale nakonec mi vůbec nic nedělal, protože mám prostě dobrý zuby XD
Jelikož to ale mamka chtěla mě a sestře vynahradit, zašli jsme do kina. Vybrali jsme animák "Zpívej", o němž jsem si nejdřív myslela, že to bude blbost, ale nakonec se mi to docela dost líbilo. Ono by se možná někomu zdálo, že jsem na pohádky trochu stará, ale upřímně - já se jich nevzdám XD
Na oběd jsme byli v Subway (pro ty, co neví, co to je, tak je to něco jako McDonald, ale prodávají tam zapečené bagety).
Potom jsme ještě jeli do tesca nakupovat na lyžák. Dostala jsem mikinu, černé rifle, lyžařské rukavice a pár dalších drobností. Chtěla jsem nahrát obrázky, ale blog nespolupracoval, takže mám smůlu. :D

A na závěr jsme byli na návštěvě u babičky, kde jsme taky ještě měli vánoční dárky od tety. Dostala jsem naprosto dokonalý kryt!

(Blog spolupracoval pouze v případě téhle fotky :D)Na závěr bych se s vámi chtěla ještě podělit o můj problém, a to o to, jaký si mám vybrat druhý jazyk. Mamka mi slíbila, že na třetí můžu chodit do jazykovky, ale i tak. Španělština, němčina, nebo francouzština? Trochu u mě vede fránina, ale fakt nevím. Poraďte mi v komentářích! Díky.

A ještě upozornění - jedu na lyžák, takže do soboty nejspíš nebudu aktivní, jelikož nevím, jestli tam bude wifi. Pokud ano, možná se tu něco objeví! Doufám, že to přežiju, protože mám už týden rýmu, dusím se tu, pomalu tu umírám a topím se v kapesníčkách. No tak mi držte palce :D

Mějte se hezky a ahoj!